Geriausios duomenų saugyklos

Geriausios duomenų saugyklos

Duomenų saugyklos, kitaip vadinamos debesimis (angl. cloud), yra serveriai, turintys pastovią prieigą prie interneto. Į jas vartotojai gali įsikelti įvairius failus, nuotraukas ir kitus dokumentus. Prie duomenų galima prieiti naudojant bet kokį įrenginį, turintį interneto ryšį. Debesys saugiai laiko Jūsų failus, todėl šie yra neprarandami net ir pametus ar sugadinus kompiuterį, telefoną ar kitą įrenginį. Duomenų saugyklose laikomi duomenys taip pat neapkrauna Jūsų kompiuterio ir neužima kietojo disko vietos.

Rated.lt apžvelgė penkias geriausias duomenų saugojimo paslaugas. Jos visos suteikia tam tikrą saugyklos vietą nemokamai, o ją išnaudojus galima nusipirkti papildomą vietą. Kurią paslaugą pasirinkti priklauso nuo Jūsų poreikių. Patariame atsižvelgti į kurią operacinę sistemą naudojate, nes kai kurie debesys puikiai integruojasi su tam tikra programine įranga.

Google Drive

1. „Google Drive“

„Google“ diskui atitenka pirmoji vieta, jį įvertinus 8.5 balo. Tai yra pats geriausias pasirinkimas Lietuvos vartotojams. Ši duomenų saugykla yra prieinama lietuvių kalba ir yra ypač naudinga „Android“ ir „G Suite“ vartotojams. „Google“ suteikia net 15 gigabaitų saugyklos vietos nemokamai, o tai yra solidus pasiūlymas. Papildomai galite nemokamai saugoti neribotą skaičių nuotraukų ir jas redaguoti per „Google Photos“. Papildomos saugyklos vietos kaina prasideda nuo €1.99/mėn. arba €19.99/m. už 100 gigabaitų.

Pilną mūsų „Google Drive“ apžvalgą skaitykite čia.

Mega

2. „Mega“

„Mega“ mūsų įvertinta 8.5 balo. Šis debesis suteikia net 50 GB saugyklos vietos nemokamai – tai yra pats dosniausias pasiūlymas iš visų Rated.lt apžvelgtų duomenų saugojimo paslaugų. Šios vietos pakaks įsikelti savo nuotraukų kolekciją bei daugybę kitų failų. Tačiau išnaudojus nemokamą vietą, papildomos vietos kaina yra gan didelė – nuo €4.99/mėn. už 200 GB. Visgi, aukšta kaina pateisina privalumus, tokius kaip aukščiausio lygio duomenų apsauga.

Pilną mūsų „Mega“ apžvalgą skaitykite čia.

Apple iCloud

3. „Apple iCloud“

„iCloud“ sulaukė 8.5 balo įvertinimo. Ši duomenų saugykla yra automatiškai įdiegta visuose „Apple“ įrenginiuose ir veikia tik juose. Tačiau nemokamai suteikiami tik 5 GB vietos. Visgi, ši paslauga turi daugybę galimybių „Apple“ produktų savininkams, tokių kaip informacijos ir parinkčių išsaugojimą programėlėse. Visi failai yra automatiškai atnaujinami ir pastoviai prieinami visuose „Apple“ įrenginiuose. Papildomos vietos kaina yra nedidelė, prasidedanti nuo €0.99/mėn. už 50 GB.

Pilną mūsų „Apple iCloud“ apžvalgą skaitykite čia.

Microsoft OneDrive

4. „Microsoft OneDrive“

Ketvirtoji vieta atitenka „Microsoft OneDrive“, įvertintam 8 balais. Šis debesis, kaip ir „Google Drive“, yra prieinamas lietuvių kalba. „OneDrive“ yra idealus pasirinkimas „Windows“ ir „Office 365″ vartotojams dėl puikios integracijos. Atkreipsime dėmesį, kad ši paslauga yra automatiškai įdiegta visuose „Windows 10″ operacinę sistemą turinčiuose įrenginiuose. Visgi, nemokamai suteikiami tik 5 GB saugyklos vietos. Papildomos vietos kaina prasideda nuo €2/mėn. už 50 GB.

Pilną mūsų „Microsoft OneDrive“ apžvalgą skaitykite čia.

Dropbox

5. „Dropbox“

Nepaisant savo populiarumo, „Dropbox“ mūsų sąraše užima paskutinę vietą su 8 balais. Vos tik 2 GB nemokamos saugyklos vietos ir didelė papildomos vietos kaina nulėmė šį prastą įvertinimą. Vis dėlto, ši duomenų saugykla gali pasigirti daugiau funkcijų nei konkurentės. Pavyzdžiui, „Dropbox Paper“ yra geriausias bendradarbiavimo įrankis. Taip pat šis debesis puikiai integruojasi su įvairiomis paslaugomis ir programomis. Tačiau papildomos vietos kaina prasideda nuo €9.99/mėn. arba €99/m. už 1 TB.

Pilną mūsų „Dropbox“ apžvalgą skaitykite čia.

Rated.lt vertinimo kriterijai

Mes įvertinome duomenų saugyklas pagal pasirodymą keturiose kategorijose:

  • Nemokama talpa – GB kiekis suteikiamas vartotojams nemokamai.
  • Kaina – papildomos saugyklos vietos kainos, palyginus su kitomis paslaugomis.
  • Vartotojo sąsaja – paslaugos naudojimosi lengvumas ir vartotojui draugiškas dizainas.
  • Prieiga – prieinamumas skirtinguose įrenginiuose; lietuvių kalba.
Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.